Prvá Cestovná

Po Baťovom kanáli

Baťov kanálZažite skvelú plavbu po Baťovom kanáli na motorovom člne, kajutovej lodi alebo výletnej lodi s kapitánom.

 
Čítaj viac

Predaj zájazdov

Pobyty pri moriNaša cestovná agentúra ponúka zájazdy vrátane first a last minute ponúk a poznávacie zájazdy pre skupiny.

 
Čítaj viac

Výlety a pobyty na Záhorí

skalicky trdelnikStrávte krásne dni na Záhorí v peknom prostredí s bohatým programom, ktorým vyčarujete úsmev na tvári Vašim blízkym.

 
Čítaj viac

Baťov kanál

Unikátna vnútrozemská vodná cesta Baťov kanál vznikla v 30. rokoch 20. storočia ako projekt využívaný na zavlažovanie územia. Firma Baťa vlastnila lignitovú baňu (lignit = hnedé uhlie) v Ratiškoviciach a plavebnú cestu využila na prepravu paliva na lodiach. Na tieto účely sa využívala až do roku 1960. V 90. rokoch sa opäť obnovil jej význam a začala sa využívať na turistické účely. Táto unikátna vodná cesta dostala oficiálne meno Baťov kanál 1. mája 2002 za účasti Tomáša Baťu ml. a obnovil sa tak ľudový názov „Baťák“.

Plavebná trasa Baťovho kanála začína slovenským prístavom v Skalici a končí moravským prístavom v Otrokoviciach (neďaleko Zlína). Rozmanitosť Baťovho kanála potvrdzuje jeho cezhraničná poloha, ktorá spája tri slovensko-moravské kraje plné bohatej histórie, krásnej kultúry a folklóru.

Plavebná sezóna na Baťovom kanáli začína spravidla koncom mesiaca apríl a končí v koncom mesiaca september. Príďte sa pozrieť na slávnostné otvorenie plavebnej sezóny v tomto roku!

Prístav Skalica na Baťovom kanáli Vám dnes ponúka možnosť prenajať si čln alebo loď a plaviť sa touto vodnou cestou bez nutnosti kapitánskych skúšok či povolení. Je to výborný spôsob relaxu pre pre skupiny i jednotlivcov. Urobte si pekný a netradičný výlet loďou spolu s priateľmi alebo si príďte odpočinúť do prístavu ďaleko od hluku mesta. Baťov kanál je tu dnes pre Vás k dispozícii s nespočetným množstvom dobrodružstiev a zážitkov, ktoré na ňom môžete zažiť. V súčasnosti má Baťov kanál dĺžku takmer 60 km. Na celom toku je niekoľko prístavov a prístavísk, ktoré slúžia ako zázemie pre turistov a ponúkajú turistické služby. Baťov kanál vedie čiastočne po umelo vybudovaných kanálových častiach a čiastočne po rieke Morava. Na kanáli je 13 plavebných komôr, ktoré pomáhajú prekonať výškový rozdiel 18,6 m medzi Skalicou a Otrokovicami. Plavebná hĺbka kanálu je v priemere 1,5 m. Popri celom toku Baťovho kanála vedie cyklotrasa.

Vyberte si z ponuky našich zaujímavých plavieb a výletov po Baťovom kanáli, ktoré sú vhodné pre rodiny i skupiny priateľov.

Viac o ponukách tu!